Amaç gençlere müziği sevdirmek…

9 Mart 2018 Cuma 14:41

Amaç gençlere müziği sevdirmek…

Amaç gençlere müziği sevdirmek…

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde uzun yıllardır müzik piyasasında yer alan ve yaklaşık 6 senedir Batı Karadeniz’in divası Yağmur Okur’un şefliğini yapan Rıdvan Sarı, kardeşi Alihan Sarı ile ‘Kardeşlerin Klarnet Dünyası’ adını koydukları müzik evinin açılışını gerçekleştirdi.

Uzun yıllardır Ereğli Müzik piyasasında yer alan ve Yağmur Okur’un orkestra şefliğini yapan Rıdvan Sarı ve Klarnet yarışmasında birinciliği elde eden kardeşi Alihan Sarı ‘Kardeşlerin Klarnet Dünyası’ adını koydukları müzik evinin açılışını gerçekleştirdi. Sevenleri ve davetlilerin katıldığı açılışta konuşan Yağmur Okur, klarnet ustaları ve eğitim belgeleri olan iki kardeşin açtığı müzik evine gelen herkese teşekkür ettiğini söyledi.

Yapılan konuşmanın ardından açılış gerçekleştirilirken, iş yeri sahibi Rıdvan Sarı, böyle bir mekanın çocukluğundan bu yana hayali olduğunu söyledi. Sarı konuşmasında “Burada Klarnet, Keman, gitar ve ritim alanlarında eğitim verilecek. Amacımız insanları müzikle buluşturmak olduğu gibi gençleri de müziğe yönlendirerek kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak olacak” diye konuştu.

Açılış sonrasında davetlilere ikramlarda bulunulurken, Yağmur Okur’ da klarnet eşliğinde açılış sonrasında mini bir konser verdi.

Yorumlar