Alaplı’yı Çok Daha Güzel Hizmetler Bekliyor…

9 Mart 2019 Cumartesi 20:56

Alaplı’yı Çok Daha Güzel Hizmetler Bekliyor…

Alaplı’yı Çok Daha Güzel Hizmetler Bekliyor…

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Alaplı Belediye Başkanı ve CHP Belediye Başkan Adayı Nuri Tekin ve CHP Alaplı Kadın Kolları tarafından kutlama etkinliği düzenlendi.

Alaplı Çalışkanlar Düğün salonunda düzenlenen kutlama etkinliğine CHP Zonguldak Milletvekilleri Ünal Demirtaş ve Deniz Yavuzyılmaz, Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, İl Başkanı Hakkı Güney, Gümeli Belediye Başkanı Ahmet Saydam, CHP İlçe Başkanı Hüseyin Tosun, İyi Parti İlçe Başkanı Emrullah Erdoğan ve 1000’e yakın bayan katıldı.

Belediye Başkanı Nuri Tekin ve Aysel Tekin el, el salona girerken salonda bulunan kadınlar alkışlarla karşıladı.Tekin, burada yaptığı konuşmada, Etkinliğe katılan bayanlarımıza ayrı, ayrı teşekkür ettiğini söyledi. Kadınlarımız bizlerin baş tacı olduğunu ifade eden Tekin, şöyle konuştu:“Bayanlarımıza etkinliğimize katıldıkları için ayrı, ayrı teşekkür ediyorum. Ben tüm kadınlarımızın günlerini kutluyorum. Bize göre senede bir gün değil, her gün kadınlar günüdür. Cennet onların ayaklarını altındadır. 2014 Martında sizlerin desteği ile Belediye Başkanı seçildim. Seçildiğim gün hemen İlçemize hizmet etmek için çalışmalara başladım. O günden bugüne hiç dinlenmeden sizlere hizmet etmek için elimden geleni yaptım. Önceliklerimiz vardı. Biz öncelikle insanlarımızın nefes alabilecekleri yerler yapmaktı. Çok çalışarak Alaplı sahilimizi yakışır şekilde yaptık. İnsanlarımız Ereğli’ye gitmekten kurtardık. Ben her zaman söylerim Zonguldak emeğin başkenti Alaplı emeklinin başkenti. Alaplı’da emekli insanımız neden Alaplı’da günlerini geçirmiyor diye hep düşündük. Onlar içinde çok güzel bir sahil yaptık. Alaplı sahilinde ailelerimiz evlerinden getirdikleri yiyecekleri burada çimlerin üzerinde kamelyalar da yiyebiliyorlar. Mangal yapıp semaverini yakabiliyorlar. Mescitte namazlarını kılabiliyorlar. Çocuk parklarında çocuklarımız eğlenebiliyor. Oltası olan balık tutabiliyor. Alaplı sahilini İlçemize yakışır şekilde yaptık. İnşallah Alaplı’da çok daha büyük ve güzel hizmetler yaptık. Eksiklerimiz var mı, tabi ki var. Onları da yapacağız.”

ELEŞTİRİYE HER ZAMAN AÇIĞIMDIR

Eleştiriye her zaman açık olduğunu belirten Tekin, “ Ama eleştiriler yerinde olacak. Tehditvari eleştiriler Alaplı yakışmaz. Alaplı Türkiye'nin en huzurlu ilçesidir. Burada görev yapan memurların çoğu Alaplı yaşamaya devam ediyor. Neden Alaplı huzurlu bir yer olduğu için, Alaplı’nın huzurun kimse bozamaz. Alaplıyı kimse tehdit edemez. Alaplı halkı her türlü tehdidin cevabını 31 Martta sandıkta verecek. Ben Alaplı sevdalısıyım. Ben güzel ilçemize hizmet için geldim. Alaplı halkı sandıkta en güzel cevabı verecektir. Yaptığımız hizmetler ortada yapacağımız projeleri görüyorsunuz. Sizden 5 yıl daha destek istiyorum. Bizdeki Alaplı sevdasıyla çok daha güzel hizmetler yapacağız. Ben etkinliğimize katılan tüm bayanlarımıza çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Neray’ın şarkılarıyla kadınlar doyasıya eğlendi.

Yorumlar