Ak Parti'ye heyecan yaşatacak isim... Aday adayı olacak...

26 Ekim 2018 Cuma 18:19

Ak Parti'ye heyecan yaşatacak isim... Aday adayı olacak...

Ak Parti'ye heyecan yaşatacak isim... Aday adayı olacak...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde görev adlığı eğitim kurumlarında yapmış olduğu çalışmalarla eğitim çıtasını yükselten ve sadece eğitim alanında değil sosyal alanlarla da adından sıkça söz ettiren Erdemir İlkokulu Müdürü Yaşar Ciğer’in Ak Parti Ereğli Belediye başkanlığı aday adaylığı için görevinden istifa edeceği iddia ediliyor.

ERDEMİR ilkokulu başta olmak üzere görev aldığı resmi kurumlarda başarı çizgisini yükselten, eğitim alanında olduğu kadar görev aldığı sivil toplum kuruluşlarında yöneticilik mevkiine kadar yükselen Yaşar Ciğer, Ak Parti Ereğli Başkan aday adaylığı için istifa edeceği konusu kamuoyunda dilden dile dolaşıyor. 2008 yılında Yerel Yönetimler Siyaset Akademisi ( Zonguldak, Bartın, Karabük illeri katılımcıları üçüncüsü ödülü dönemin başbakanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan alan Yaşar Ciğer, 2009 yılında da Kandilli Belediye Başkan adayı olmuş, seçimlere katılarak seçim tecrübesi yaşamıştı.

ERİDAK, Kızılay, KETA, Ereğli Eskirim gibi birçok sivil toplum kuruluşlarında başarılı çalışmalara imza atan Yaşar Ciğer, son olarak Erdemir İlköğretim okulunda yapmış olduğu kan bağışı kampanyasında Türkiye rekoru kırmıştı.

KAMUOYUNDA DA BÜYÜK DESTEK GÖRÜYOR…

Diğer yandan Yaşar Ciğer i Belediye Başkanlığı aday adaylığı için geçmesi kamuoyundan da tam not aldı. Yaşar Ciğer’in aday adaylığı konusunda yapılan yorumlarda ‘Eğitimci ufku geniş bir arkadaş. Belediye başkanlığında ilçeye katkısı olacağına inanıyoruz. Siyasette yeni yüzlere ve Ak Parti’yi  heyecanlandıracak aday ve isimlere ihtiyaç var’ denildi.

YAŞAR CİĞER KİMDİR?

1974 yılında Kandilli’de doğdu. İlk orta ve lise öğrenimini Kandilli’de tamamladı. 1996 Yılında Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümünde mezun olarak İstanbul’da öğretmenliğe başladı. Aynı zamanda Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi ve Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Ereğli Eğitim Fakültesi’nde Yüksek lisans Eğitimi gördü. İstanbul’da iki yıl çalıştıktan sonra Bitlis ile Tatvan ilçesine öğretmen olarak atandı. 1998 yılı ile 2002 yılları arasında burada öğretmenlik yapan Yaşar CİĞER aynı zamanda Bitlis Tatvan Sporu çalıştırdı ve birinci amatör küme şampiyonu yaptı.  2002 Yılında Ereğli’de öğretmen olarak göreve başlayan Yaşar Ciğer sırasıyla Kızılcapınar, Kepez ve İzmirlioğlu İlköğretim Okullarında görev yaptı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından çalışkanlığından dolayı 2004 yılında aylıkla ödüllendirilen CİĞER, satranç il hakemliği ve antrenörlüğü, masa tenisi antrenörlüğü, futbol antrenörlüğü ve futbol hakemliği gibi sosyal aktivitelerin yanında 1988 yılında o zamanki adıyla Kandilli Geyikbeli Spor futbol takımında futbol oynadı. 1991 yılında Ereğli Gümeli spora transfer oldu. 1992 yılında Edirne PTT Sporda futbol oynadı. 2007 Yılında Armutçuk Lisesi Mezunlar Derneği (ARLİMDER) Kurucu Başkanı oldu. TEMA Vakfı üyesi de olan Yaşar CİĞER aynı zamanda Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGEV) üyesidir. 2008 yılında Ak Parti’nin Türkiye genelinde başlattığı Zonguldak, Bartın ve Karabük illerinden katılımcıların oluşturduğu “ Yerel Yönetimler Siyaset Akademisi “ programının sonunda yapılan sınavda üçüncü olmuştur. 2011 yılında İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğü görevinde bulundu. 2012 yılında Ahmet Yesevi Üniversitesi’nde Eğitim Yönetimi Denetimi Yüksek Lisansını yaptı. Halen, Kızılay, Eridak, Arlimder Armutcuk lisesi mezunları, Ereğli Eskrim, Tema – Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGEV), Tülye Eğitim Görevlileri gibi STK’larda yöneticilik ve üye olarak yer almaktadır.

Çeşitli gazete ve dergilerde şiir makale ve yazıları yayınlanan Yaşar CİĞER’in eşi de öğretmen olup biri erkek biri kız olmak üzere ikiz çocukları vardır.

Yorumlar