Adaylar halkın içinden olmalı…

10 Şubat 2019 Pazar 19:45

Adaylar halkın içinden olmalı…

Adaylar halkın içinden olmalı…

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler öncesinde gerek köylerde gerekse de ilçe merkezinde yaşayan vatandaşlar İl Genel meclisine aday gösterilecek olan isimlerin halkın içinden olan isimlerden seçilmesi gerektiğinin altını çiziyor.

31 Mart yerel seçimlerinde Siyasi Partilerin kulislerinde gerek belediye meclisi gerekse de İl Genel Meclisi için isimler yavaş yavaş belirlenmeye başlarken, vatandaşlardan parti yöneticilerine mesaj geldi. Belediye Meclisi ve İl Genel Meclisi için belirlenecek olan isimlerin dikkatli seçilmesini isteyen vatandaşlar, halk tarafından sevilen ve göreve geldiğinde bu görevini layıkıyla ile yerine getirecek, vatandaşlarla her zaman iç içe olacak isimlerin belirlenmesi konusunda ince mesaj verdiler. Meclis üyelikleri ile ilgili belirlenen isimleri merakla beklediklerini kaydeden vatandaşlar siyasi oyunlarla hak etmeyen hiçbir ismin Ankara’da belirlenerek listeye alınmasını istemediklerini de kaydettiler.

Yorumlar
  • Uğur
    10 Şubat 2019 Pazar 22:51

    Meclis üyeleri belirlenirken en önemli kriter tabikide halkın içinden olmalı fakat bunun yanında teknik eğitim ve sosyal eğitime sahip kişilerde olması gerekir sonuçta Meclis üyeleri şehrin yönetimine yön verecek kişilerdir.