165 öğrenci mezuniyet sevinci yaşadı…

14 Haziran 2019 Cuma 18:34

165 öğrenci mezuniyet sevinci yaşadı…

165 öğrenci mezuniyet sevinci yaşadı…

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Hacı Mehmet Ali ve Kadri Yılmaz Kardeşler Lisesi 165 öğrencisini mezun etti.

Anadolu Otel de düzenlenen mezuniyet gecesine Ereğli Milli eğitim Şube Müdürü Okan Çamdal, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Ereğli Eğitim Fakültesi (EEF) Dekanı Soner Yavuz, Eğitim Camiasının en büyük destekçilerinden Merhum Hacı Kadri Yılmaz´ın kızı Zuhal Yılmaz İş adamı Mustafa Arslan ve okul müdürleri ile öğrencilerin aileleri katıldı.

Tören de konuşan Hacı Mehmet Ali ve Kadri Yılmaz Kardeşler Lisesi Müdürü Selçuk Altın, mezun olan öğrencilerine seslenerek, bundan sonra ki eğitim ve öğretim hayatlarında başarılar diledi. Altın konuşmasında “Saygıdeğer Velilerimiz, sizlerden emanet olarak aldığımız değerli evlatlarınızı; idarecilerim, öğretmenlerim ve tüm çalışma arkadaşlarım ile özgüveni yüksek, ne istediğini bilen, hedefleri için cesaretle hareket eden bilgili, görgülü, ülkesini ve insanları seven bireyler olarak, sizlere tekrar takdim etmekten dolayı büyük mutluluk ve heyecan duyuyorum. Sayın Veliler, öğrencilerimize öncelikle eğitim-öğretim hayatları olmak üzere tüm girişimlerinde ve çalışmalarında başarılar diliyorum. Çocuklarınıza olan desteklerinizin ve güvenin devamını temenni ederim.

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım, bir anne ve baba şefkati ile kucaklayıp, erdem ve bilgi ile donattığınız bir nesli daha bugün buradan uğurluyoruz. Onlara gösterdiğiniz rehberlik, şefkat ve ilgi için sizlere ne kadar teşekkür etsem az. Sevgili Gençler, okula ilk başladığınız günden bugüne değin, eğitildiniz, bilgi ve erdemle donatıldınız, bugün bir mezuniyet yaşıyorsunuz. Biliniz ki her mezuniyet bir başka basamağın başlangıcıdır. Okul günleriniz, okul anılarına dönüşecektir. Sizleri gelecekte başarıyla okulunuzu, bizleri ve ailelerinizi en iyi şekilde temsil edeceğinize olan inancım tamdır. Sevgili Gençler, üç şeyden asla vazgeçmeyiniz. Sağlık, saygı ve sevgi… Bu üç şey size, ailenize ve ülkemize mutluluk getirecektir. Sağlıklı düşünen insan çok çalışacak, saygılı olan kişi başkalarını fark edecek ve sevgi dolu kişi de, başta kendi ülkesi olmak üzere tüm insanlığı sevecektir.  Hızla değişen bu dünyada değişime ayak uydurmak, muasır medeniyetler seviyesine bizleri taşımak için şarttır.  Sizlerden dürüst, çalışkan, sevgi dolu, adil iyi bir insan, değer ve tutumlara bağlı olmanızı istiyorum. Değerli Gençler, ülkemizin umudu ve güvencesi sizlersiniz.  Bu gerçeği Ulu Önder ATATÜRK “Bütün umudum gençliktedir” deyip ülkeyi ve bütün değerlerini gençlere emanet ederek göstermiştir. İnanıyorum ki; sizler de umutları ve güveni boşa çıkarmayacak ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyine çıkaracaksınız. Bilim ve teknolojik gelişmeleri izleyecek, o gelişmeleri öğrenerek milletimizin değerli evlatlarına hizmet olarak sunacaksınız. Gelenek ve göreneklerimize bağlı, bayrağını, tüm milli değerlerini her şeyin üstünde tutan, vatan, millet sevgisini benimsemiş ve çevresine de bunu yansıtan bireyler olarak var olmanız bizler için çok önemlidir. Sizlerin bu söylediklerime uygun bireyler olacağınıza bütün kalbimle inanıyorum.  Ülkemizin geleceği siz değerli gençlerimizin bundan sonraki her başarısı gurur kaynağımız olacaktır. Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından mezun olan öğrencilere belgeleri Ereğli Milli eğitim Şube Müdürü Okan Çamdal, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Ereğli Eğitim Fakültesi (EEF) Dekanı Soner Yavuz, Eğitim Camiasının en büyük destekçilerinden Merhum Hacı Kadri Yılmaz´ın kızı Zuhal Yılmaz İş adamı Mustafa Arslan tarafında teslim edildi. Mezuniyet gecesi öğrencilerin keplerini atması ile sona erdi.

Yorumlar