Öğrenciler harçlıklarıyla akülü sandalye ve lap top aldı

31 Aralık 2016 Cumartesi 18:14

Öğrenciler harçlıklarıyla akülü sandalye ve lap top aldı

Öğrenciler harçlıklarıyla akülü sandalye ve lap top aldı

Zonguldak'ın Ereğli ilçesi Ereğli ilkokulu öğrencilerinin biriktirdikleri harçlıkları ile aldıkları akülü tekerlekli sandalye ve görme engelli için alına sesli lap top düzenlenen tören ile sahiplerine teslim edildi.

Ereğli Fiziksel Engelliler derneğinde düzenlenen teslim törenine  Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Milli Eğitim Müdür Vekili Bahattin Girgin, Ereğli ilkokulu Okul Müdürü Tuncay Uzun, Fiziksel Engelliler Derneği Başkanı İsmail Şentürk, okul idarecileri katıldı.

Törende konuşan Fiziksel engelliler Derneği Başkanı İsmail Şentürk, okul idaresi, öğrenci ve velilerinin büyük özveri akülü göstererek aldıkları akülü sandalye ve görme engelli üyeleri sesli lap topu teslim ettiklerini, bu duyarlı davranışında herkese örnek olmasını istediğini söyledi. Şentürk konuşmasında

"Bugün burada ilçemizde eğitim veren Ereğli ilköğretim okulu müdür ve öğretmenlerinin hamiyet perverane girişimleri öğrencileri ile beraber görme engelli bir kızımıza sesli lap top ile yaşama bağlamak için kendi aralarında bir çalışma yapmış olup aynı zaman da yine ihtiyaç sahibi engelli üyemizi akülü tekerlekli sandalye ile buluşturmanın heyecanı ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bu konuda emeği geçen okul müdürüne, okul öğretmenlerine, öğrenci ve öğrenci velilerine arkadaşlarım adına çok teşekkür ediyorum. Yapılan bu çalışmanın ilçemizde ki diğer eğitim kurumlarına da örnek olacağına inanıyorum. Sizin aracılığınızla da buradan kamu oyuna duyurmak istiyorum. Yaklaşık 5 civarında daha görme engelli üyemiz var. Onlarında sesli lap top ihtiyacı var. Buradan diğer eğitim kuruluşlarına, sivil toplum kuruluşlarına ya da bu konuya duyarlı olacağına inandığım insanlara çağrıda bulunuyorum" dedi.

DESTEKLERİMİZ İKİ LAP TOP İLE DAHA DEVAM EDECEK

Tören de konuşan Ereğli ilkokulu Okul Müdürü Tuncay Uzun ise akademik çalışmalarının yanında sosyal alanda da bir çok projeleri olduğunu, okul olarak aldıkları akülü sandalye ve lap top bilgisayarı dernek aracılığı ile sahiplerine teslim etmekten dolayı büyük mutluluk duyduklarını kaydetti. Dernek başkanı İsmail Şentürk'ün görme engelli 5 üyeleri için gerekli olan sesli lap top bilgisayardan ikisini ikinci eğitim öğretim yılında kendilerinin alarak teslim edeceklerini kaydeden Uzun "Biz Ereğli ilkokulu olarak göreve başladığımız andan itibaren sadece akademik düzeyde ki çalışmalarımıza değil, sosyal anlamdaki projelerimizle de Ereğli ilçemize ve toplumumuza faydalı olma yolunda adımla attık atmaya da devam edeceğiz. Bu adımlar çerçevesinde bizlere aracı olan, böyle bir hayra vesile olmamıza sebep olan  dernek başkanımız İsmail beye çok teşekkür ediyoruz. Bu anlamdaki çalışmalarımız devam edecek.Diğer kurumlara da örnek olması adına Ereğli ilçesine örnek olması adına çalışmalarımıza devam edeceğiz. İkinci dönemde de 5 lap top ihtiyacı daha var dediler. Bunlardan en az ikisini daha karşılayacağımızı kendilerine de söz verelim burada" dedi.

ÖĞRENCİLER, VELİLER, ÖĞRETMENLER VE OKUL İDARESİNE TEŞEKKÜR

Törende konuşan Ereğli kaymakamı Nazım Madenoğlu ise akülü tekerlekli sandalye ve sesli lap top bilgisayarın alınmasında emeği geçen öğrenciler, veliler, öğretmenler ve okul idaresine teşekkür etti. Madenoğlu konuşmasında "Bu sandalyeyi veriyoruz, sandalyenin uyanı sıra bir de kızımıza da çok rahat bir şekilde kullanacağı bir bilgisayarı veriyoruz. Bunu nasıl veriyoruz. Böyle sağdan soldan bulduğumuz kaynaklardan vermiyoruz. Bunu Ereğli'mizin güzide okullarından olan Ereğli ilkokulunun değerli müdür ve arkadaşlarının, öğretmenlerinin teşvikleri ile ön ayak olmaları ile oradaki öğrencilerimizin katkıları ile alınan sandalye ve bilgisayar olarak veriyoruz. O itibarla biz kendimizi hem dün hem de bugün mutlu hissediyoruz. Bu akülü sandalye ve bilgisayarı arkadaşımızın kızımızın güle güle kullanmasını diliyorum" dedi.

Yapılan konuşmaların ardından akülü tekerlekli sandalye ile sesli lap top bilgisayar İlyas Uysal ve Fidan Yalçın' a teslim edildi. Uysal ve Yalçın akülü tekerlekli sandalye ile sesli lap top bilgisayarı kendilerine kazandıran herkese teşekkür ettiklerini kaydetti. Tören toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Yorumlar