“Yapılan saldırılara son verilmesini istiyoruz..!”

3 Ekim 2018 Çarşamba 19:03

“Yapılan saldırılara son verilmesini istiyoruz..!”

“Yapılan saldırılara son verilmesini istiyoruz..!”

Zonguldak Ereğli Özel Anadolu Hastanesi doktorları İstanbul’da özel bir hastanede görev yapan Psikiyatri uzmanının katledişini kınamak için hastane önünde eylem düzenlediler.

Ereğli Özel Anadolu Hastanesi Başhekimi Ercan Yalçın, Hastane Müdürü Şahin Elçi ve çok sayıda doktor bir araya gelerek İstanbul’da özel bir hastanede görev yapan Psikiyatri Uzmanı Dr. Fikret Hacı Osman’ın bir hastası tarafından katledilişini kınamak ve üzüntülerini belirtmek için Anadolu Hastanesinin önünde eylem düzenledi. Eylem saygı duruşu ile başladı. Saygı duruşunun ardından Anadolu Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzman Doktoru Abdullah Şekerci açıklamada bulundu. Uzman Doktor Abdullah Şekerci açıklamasında;

“Yaklaşık 1 ay önce hastanemizde çalışan bir doktor arkadaşımızın saldırıya uğramasına kınamak için toplanmıştık.

Çok geçmedi, bugün de İstanbul’da bir özel hastanede çalışan Psikiyatri Uzmanı Dr. Fikret Hacı Osman kardeşimizin bir hastası tarafından katledilişini kınamak, üzüntümüzü haykırmak ve sağlık çalışanlarına yapılan saldırılara son verilmesini istemek için buradayız.

Bizler, hekimler ve sağlık çalışanları çoğu zaman kendi hayatlarımızı hiçe sayarak, hastalarımız için hayat kurtarma mücadelesini verirken özveri ile çalışmakta yine çoğu zaman özel hayatlarımıza ayırmamız gereken zamanları hastalarımız için fedakârca harcamaktayız.

Bir sağlık çalışanına zarar verecek olan davranışın aslında insanlığa zarar verdiğini farkında bile olmayan bu canileri şiddetle kınıyor benzer olayların bir daha tekrarlanmamasını diliyoruz.

Ülkemizde şiddet olaylarının önlenmesi amacıyla herkesin üzerine büyük görev ve sorumluluk düşmektedir.

Başta siyasiler olmak üzere, yöneticiler, idareciler ve siz basın mensuplarını; toplumsal bilinç oluşturmak, gerekli yaptırım içeren yasaları çıkarmak, uygulamak ve takip etmek adına göreve davet ediyoruz.

Dün kaybettiğimiz meslektaşımızı Dr. Fikret Hacı Osman’ın ailesini, sevenlerine, başta Psikiyatri ailesi olmak üzere tüm sağlık çalışanlarına bu vahim kayıp için başsağlığı diliyoruz.

Allah Rahmet Eylesin, Nurlar içinde yat Fikret kardeşim.”

Yorumlar