'ÜSTÜN NESİL' LER burada yetişecek

10 Ağustos 2017 Perşembe 16:09

'ÜSTÜN NESİL' LER burada yetişecek

'ÜSTÜN NESİL' LER burada yetişecek

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde 2017-2018 eğitim Öğretim yılında hizmete açılacak olan Üstün Nesil kolejinde son hazırlıklar yapılıyor. Okulu diğer okullardan ayıran 'Öğrencilerin Yönelim dersleri' kapsamında 'Mutlu öğretmen, Mutlu öğrenci, Mutlu okul' projesi de hayata geçirilecek.

Ereğli' ye bağlı Gülüç beldesinde 2017-2018 Eğitim öğretim yılında hizmete açılacak olan Üstün Nesil Koleji'nde hazırlıklarda sona gelindiği bildirildi. Okulun iç dizayn çalışmalarında sınıf çalışmalarına, spor salonundan dış mekan hazırlıklarında her çalışmada en ince ayrıntısına kadar dikkat ediliyor.

ÜSTÜN NESİL KOLEJİ GÜÇLÜ KADROSU İLE EĞİTİM ÖĞRETİME HAZIR

Okul ile ilgili olarak çalışmalar devam ederken, 2017-2018 yılı Eylül ayında Eğitim Öğretime başlayacak okulda güçlü kadrosu öğrencileri bekliyor. Okulun eğitim öğretimi hakkında bilgiler veren Üstün Nesil Koleji Kurucu Ortağı ve Okul Müdürü Nilüfer Bostan Okuşluğ, büyük bir kadro ile Eğitim Öğretime hazır olduklarını söylediği konuşmasında " Büyük bir kadroyuz. Öğrencilerimiz için hazırlanıyoruz. Bütün müfredatlar, eğitim yöntemleri, bireysel farklılıklar, yönelimler. Hepsi programları ile birlikte hazırlanıyor" dedi.

Okuşluğ konuşmasında "Eylül ayı itibari ile 2017-2018 Eğitim Öğretim yılında İlkokul Ortaokul ve ana sınıfı olarak başlayacağız. Şu an eğitim kadromuz hazır. Okulumuzun bütün detayları hazır. Artık sabırsızlıkla öğrencilerimizi bekliyoruz. Büyük bir kadroyuz. Öğrencilerimiz için hazırlanıyoruz. Bütün müfredatlar, eğitim yöntemleri, bireysel farklılıklar, yönelimler. Hepsi programları ile birlikte hazırlanıyor. Sınıflarımız hazırlanıyor su anda. Görsel sanatlar öğretmenimiz Mehtap hanım okulumuzdaki detay çalışmalarını yapıyor. Spor hocamız spor kompleksinde ki eksikleri tamamlıyor. Bu şekilde devam ediyoruz. Ben şahsen zaten İngilizce öğretmeniyim. Ortaokul İngilizce bölümlerine ben kendim gireceğim. 7. ve 8. inci sınıflarda özellikle TEOG ve İngilizceyi tamamen bitirmiş bireyler yetiştirmek amacıyla İngilizce konusunda uzmanlaşıyoruz. 5 ve 6. sınıflarda İngilizce de yine üst düzeye getirebilmek amaçlı farklı aktivitelerimiz var. Bunlar yurt dışından direk bağlantılı olarak devam ediyor. İlkokul içinde yine Almanca, İspanyolca İngilizceye başlıyoruz.  İspanyolcayı bütün bölümlerde, yani İlkokul ve Ortaokulun bütün bölümlerinde ağırlıklı olarak derslere katıyoruz. Rusça ise seçmeli olarak başlayacak. Sadece birinci sınıflarda ortaokul da seçen öğrenciler tarafından  birinci sınıflarımız oluşacak"

'MUTLU ÖĞRETMEN, MUTLU ÖĞRENCİ, MUTLU OKUL' PROJESİ BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Üstün Nesil Koleji Kurucu Ortağı ve Okul Müdürü Nilüfer Bostan Okuşluğ, kendilerini diğer okullardan ayıran en büyük özelliğin öğrencilerin kendi yönelimlerine göre ders alacaklarının olduğunu söyledi. Bu çalışma kapsamında hazırladıkları 'Mutlu öğretmen, Mutlu öğrenci, Mutlu okul' projesi hakkında da açıklamada bulunan Okuşluğ  "Bizim ekstra olarak diğer okullardan farkımız, öğrencilerimiz yönelimlerine göre ders alacaklar. en son ders saatinde, günün son ders saatinde öğrenciler klüp, ama bizim biraz daha farklı baktığımız  dediğimiz, velilerimize daha yakın geldiği için bu şekilde söylüyorum. Her gün yönelim derslerine girecekler. Güzel sanatlar, dil aynı zaman da enstrüman, spor ve diğer bölümler şeklinde ayırdığımız yönelim bölümlerimiz var. Öğrencilerimiz mutlu oldukları işleri yaparak okulumuzdan çıkacaklar. Böylelikle 'Mutlu öğretmen, Mutlu öğrenci, Mutlu okul' projemizi gerçekleştireceğiz" dedi.

Yorumlar
  • Ahmet DEMİRCİOĞLU
    10 Ağustos 2017 Perşembe 20:40

    Gülücümüze ve Ereğlimize hayırlı olsun. Başarılar dilerim.