“Hani belge açıklayacaktın?”

10 Kasım 2017 Cuma 13:27

 “Hani belge açıklayacaktın?”

“Hani belge açıklayacaktın?”

MHP’li Gülüç Belediyesi Meclis Üyesi Cemil Kibar, AK Parti Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz’ın hakkında ortaya attığı iddialarla ilgili belgeler açıklayacağını söylediğini ancak aradan 1 ay geçmesine rağmen hiçbir belge sunamadığını ifade etti.
 Milliyetçi Hareket Partisi Gülüç Belediyesi Meclis Üyesi Cemil Kibar, AK Parti Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz’ı bir kez daha hakkına ortaya attığı iddiaları ispatlamaya davet etti.
AK Parti Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz yerel bir gazete geçtiğimiz ay verdiği bir demecinde MHP’li Gülüç Belediyesi Meclis Üyesi Cemil Kibar’a Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş tarafından Atalay siteleri bölgesinde bir büfe verildiğini ve Demirtaş’ın Kibar tarafından çekilen banka kredisine kefil olduğunu iddia etmişti. Kibar ise bu iddialarla ilgili olarak Kendisinin yada yakın akrabalarının kredi çekmediğini, yine Atalay siteleri bölgesindeki büfenin kendisi yada yakın akrabaları ile bir ilgisinin bulunmadığını belirterek şahsına karşı iftira atıldığını söylemişti. Kibar yaklaşık bir ay önce yaptığı açıklamada ayrıca Yılmaz’ı hakkında ortaya attığı iddiaları ispat etmeye davet etmiş, aksi halde kendisini müfteri ilan edeceğini söylemişti.
AK Parti Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz’ın aradan 1 ay geçmesine rağmen kendisi hakkında ortaya attığı iddialarla ilgili olarak bir tane bile belge açıklayamadığını belirten Kibar “Yalan ve iftiranın belgesi olur mu?” dedi.
Kibar Yılmaz’ı bir kez daha elinde var olduğunu söylediği belgeleri açıklamaya davet ederek, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır’a da tavsiyelerde bulundu. Kibar’ın açıklaması şu şekilde “AK Parti Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz bundan 1 ay kadar önce yerel bir gazeteye verdiği demeçte şahsıma yönelik bazı ithamlarda bulunmuş, elinde belgeler olduğunu ve ileriki günlerde bunları kamuoyu ile paylaşacağını belirtmişti. İsmail Yılmaz ‘Gülüç Belediye Başkanı Sayın Gökhan Demirtaş’ın bana kredi çektiğini, kefil olduğunu ve Atalay civarında bir büfeyi bana peşkeş çektiğini ileri sürmüştü. Bunları belgeleri ile birlikte ‘İleriki günlerde’ kamuoyuna açıklayacağını iddia eden İsmail Yılmaz aradan bir ay geçmesine rağmen bir tane bile belge gösteremedi. Yalan ve iftiranın belgesi olur mu? İsmail Yılmaz herhâlde beni de kendisi gibi zannetti.
Ben haramzade, yalan, dolan, iftiracı, arsız, hırsız ve ahlaksız değilim. Partili partisiz tüm siyasiler ve halkımız beni çok iyi tanırlar. Saygıda kusur etmezler.
AK Parti İlçe Başkanı Sayın Fatih Çakır’a bir abisi olarak sesleniyorum; Kdz. Ereğli’de iktidar partisini temsil ediyorsun. Yanında İsmail Yılmaz gibi insanları temizleyemediğin müddetçe başarılı olman mümkün değil. Bir yere aday olursun ama kazanma şansın olmaz. Babanla 20 sene önce Ereğli teşkilatında birlikte çalıştık. Babanın yanında böyle insanlar barınamazdı. 30 sene öncede amcan Necati Yarbay abimin ilçe başkanlığında yönetim kurulu üyesi olarak çalıştım. Yönetimine bir tane bile yalan, yanlış konuşan kimse almadı. Amcanız ciddi, mert, cesur, saygıdeğer, onurlu bir abimizdi. Baban da, amcan da adam gibi adamlardı. Baban ve amcan yanlış siyasete ayak uyduramadıklarında aktif siyaseti bıraktılar. Benim siyaset anlayışım da, partilere göre değil, insanların dürüstlüğüne, saygı değer oluşuna, efendiliğine, sözünün eri olan kadirşinas insanlara değer verirler. Saygı duyar yanında olurum.
İsmail Yılmaz’ın iddia ettiği gibi Gülüç Belediye Başkanımız Gökhan Demirtaş’ın ne bir arsa nede petrol istasyonundan rant elde etmesi söz konusu olamaz. Bu tür konularla uzaktan yakından ilgisi yoktur. Bu iddialar yalan ve iftiradan öteye geçemez. Ortada bir yanlış olsa benim karşı geleceğimi Gülüç halkı iyi bilir. Hatta ortada bir yanlış olsa AK Partili Gülüç Belediyesi meclis üyeleri karşı çıkar.
Buradan bir kez daha söylüyorum; Sayın İsmail Yılmaz şahsım Cemil Kibar ve Gülüç Belediye Başkanımız Gökhan Demirtaş hakkında ki iddialarını ispata davet ediyorum. İspat edemediği takdirde kendisini yalancı ve müfteri ilan ediyorum.
Sayın İsmail Yılmaz’ın iddialarını ispat edemediğinde Gülüç halkının yüzüne nasıl bakacağını da merak ediyorum.
Ben beldemi seviyorum, halkımı seviyorum.
Gülüç Belediye Başkanımız Sayın Gökhan Demirtaş beyefendi adam gibi adamdır. Cemil Kibar ve dostları da sonuna kadar Gökhan Demirtaş başkanımızın yanındadır.”

Yorumlar